Day

Czerwiec 10, 2014

Wyniki konkursu „KANGUR”

W marcu br. 7 dziewcząt z klas drugiej i trzeciej po raz pierwszy uczestniczyło w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur – 2014”. Po dwóch miesiącach oczekiwania na wyniki dotarła radosna wiadomość: mamy dwa wyróżnienia.
Gratulujemy wszystkim odważnym matematyczkom, a szczególnie wyróżnień: Małgosi Michalak z klasy III i Tosi Kozianowskiej z klasy II 🙂

Święto Horyzontów 2014

7 czerwca 2014 roku odbyło się długo oczekiwane przez uczennice i rodziców – Święto Horyzontów połączone z obchodami Dnia Mamy i Taty. Po przywitaniu przybyłych gości przez Panią Dyrektor swoje występy rozpoczęły przedszkolaki z grupy Jeżyków, Koziołków i Niedźwiadków. Razem ze swoimi nauczycielkami dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły poleczkę.

Po występach przedszkolaków nadszedł czas na uczennice szkoły, których występy były wszechstronne – od piosenki po hiszpańsku, scenki w języku angielskim, po piosenkę graną na instrumentach oraz mix taneczny złożony z baletu, walca angielskiego, cha-chy oraz tańca dyskotekowego.

Zaraz po zakończeniu występów dziewczynek nadeszła pora na przedstawienie zorganizowane przez rodziców dzieci wszystkich grup przedszkolnych i klas szkoły, którzy prezentowali utwory z Akademii Pana Kleksa. Rodzice dołożyli wszelkich starań, by występ był jak najbardziej kolorowy i wesoły.

W międzyczasie z okazji podsumowania pracy całorocznej klubu Perełka dziewczynki zaprezentowały „Kaczkę Dziwaczkę”.

Po wszystkim nadszedł czas na mały poczęstunek oraz zabawy dla wszystkich.

Galeria – Święto Horyzontów

fot. J. Kozianowski

2014.06.02 Warsztaty w Kampusie Morasko

Dnia 2 czerwca 2014 uczennice Szkoły Horyzonty oraz przedszkolaki z grupy Niedźwiadków uczestniczyły w warsztatach fizycznych w Kampusie Morasko w Poznaniu organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści o Kosmosie, zorzy polarnej oraz oglądały eksperymenty. Same również uczestniczyły czynnie w warsztatach – każdy mógł zamrozić ciekłym azotem kwiatka, którego przyniósł na zajęcia.

Galeria – warsztaty w Kampusie Morasko