Day

Sierpień 20, 2020

Szkolenie w ramach programu Optymista

W Przedszkolu Horyzonty w ramach programu OPTYMISTA od wielu lat korzystamy z Metody Krakowskiej prof. Jagody Cieszyńskiej. Dzisiaj tę metodę pogłębiały nasze nowe nauczycielki. 🙂

Dzięki podejściu prowadzącej mgr Renaty Jedynak-Zimny nasze nauczycielki mogły bliżej poznać specyfikę pracy metodą krakowską oraz odbyć ćwiczenia praktyczne. To było niezwykle inspirujące całodniowe szkolenie. Wzięli w nim udział również nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ze Skrzydeł.

Wszyscy wyszli z głową pełną kreatywnych pomysłów, które już od września będą mogli doświadczać nasi najmłodsi. 🙂

Sie

Intensywne szkolenia z dziecięcej matematyki

W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy czas intensywnych szkoleń. 🙂 Dzisiaj odbyło się szkolenie z dziecięcej matematyki wg prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, które poprowadziła nasza nauczycielka – wychowawczyni grupy Niedźwiadków pani Anna Nowak.
Zależy nam, aby nasze przedszkolaki lubiły w szkole matematykę i chętnie się jej uczyły.
Najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka, ponieważ stanowią one budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia i umiejętności.
Najlepsza nauka odbywa się oczywiście poprzez zabawę. Pani Ania zaprezentowała dawkę merytorycznej wiedzy oraz przykłady zajęć i pomoce, niektóre sama wykonała np. geoplan i tablicę do ćwiczenia rymów.
W szkoleniu wzięły udział nauczycielki przedszkola i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Skrzydła. 🙂

Światowy Dzień Słonia

12.08 to światowy dzień słonia!
Dzieci poznały życie słoni. Dowiedziały się, że słonie są bardzo wrażliwe i nie potrafią skakać, ale za to są świetnymi pływakami. Każdy ma swoje dobre i słabe strony zadaniem było wycięcie rodziny słoni z kartki i ustawienie od najmniejszego do największego. Efekty wspaniałe!

Testujemy maty ruchowe

Do pomocy dydaktycznych przedszkola dołączyły maty ruchowe. Dziś nastąpił dzień testowy!
Dzieci z nauki poprzez zabawę były bardzo zadowolone, co ukazują zdjęcia.
Mata stymuluje i usprawnia rozwój funkcji ruchowych oraz rozwija percepcję wzrokową i słuchową. Poprawia także koordynację wzrokowo-ruchową.
Ta zabawa dodatkowo nauczyła nas cierpliwego czekania na swoją kolej oraz pozwoliła kształtować swoją pewność siebie.