Day

Sierpień 26, 2020

Szkolenia dotyczące emocji

To co zachwyca nas w naszej pracy w przedszkolu to OSOBA  małego człowieka w swojej pełni. Dlatego dbamy o jego integralny rozwój. Interesuje nas pięć sfer osobowości każdego przedszkolaka, które pragniemy rozwijać: rozum, wolę, duch, ciało i emocje. Podczas dzisiejszego szkolenia szczególnie skupiliśmy się na EMOCJACH. Ten temat zgłębiałyśmy z naszą psycholog Anną Malewską.

Psychomotoryka- szkolenie

Wyróżnikiem naszego przedszkola są codzienne zajęcia z psychomotoryki. Wiedząc, że rozwój małych dzieci zależy w dużej mierze od jednoczesnego rozwoju umysłu i ciała wciąż szkolimy się w tym temacie i wzbogacamy nasz warsztat. Dr Jolanta Gnitecka, nasza dzisiejsza prelegentka przedstawiła nam wiele ciekawych pomysłów na te zajęcia, przekazała dobrą literaturę, zainspirowała do nowych zabaw i rozwiązań w naszym przedszkolu. Jesteśmy bardzo zmotywowane do działania!

Szkolenie dotyczące Akademii Familijnej

Dzisiaj w przedszkolu Horyzonty miałyśmy bardzo ciekawy i owocny dzień. Absolwentka naszej szkoły, obecna 2go klasistka LO Barbara Wachowiak, która uczestniczyła w międzynarodowym szkoleniu dotyczącym mody i kształtowania własnego wizerunku zaprezentowała nam szkolenie w tym temacie.

Następnie zgłębiałyśmy zasoby naszych placówek i uczestniczyłyśmy w szkoleniu dotyczącym Akademii Familijnej, która wspiera program wychowawczy naszego przedszkola. Irada Faradzhayeva młodym niezamężnym nauczycielkom przybliżyła kurs Personal Project. W 2giej części dnia pracowaliśmy warsztatowo wymieniając się pomysłami na zabawy i projekty, które chcemy realizować z naszymi przedszkolakami.

Zrelaksowałyśmy się między zajęciami jedząc pyszne lody-:)