Transport dzieci do przedszkola

REKLAMA TRANSPORTU

Poniżej przedstawiamy zasady funkcjonowania TRANSPORTU PRZEDSZKOLNEGO w roku szkolnym 2019/2020.

1. Trasa i przystanki

Trasa poranna (w nawiasie godziny odjazdu):

• Fort Colomb (ul. Powst. Wlkp.) (7.10)
  • Wzgórze Św. Wojciecha (7.18)
  • ul. Warszawska/Michała (7.30)
  • ul. Mogileńska/Pusta (7.35)
  • Przedszkole ul. Dobrowita (7.40)
  • Szkoła „Skrzydła” (7.50)
  • Szkoła „Horyzonty” (8.00)
  • Szkoła „Skrzydła” II (8.10)
  • Przedszkole ul. Dobrowita II (przyjazd: 8.20)

Trasa popołudniowa (w nawiasie godziny odjazdu):

• Przedszkole ul. Dobrowita (14.50)
  • Szkoła „Skrzydła” (15.00)
  • Szkoła „Horyzonty” (15.10)
  • Szkoła „Skrzydła” II (15.20)
  • Przedszkole ul. Dobrowita II (15.35)
  • ul. Mogileńska/Pusta (15.40)
  • ul. Warszawska/ (15.50)
  • Wzgórze Św. Wojciecha (16.05)
  • Fort Colomb (16.20)

1. Opieka nad dziećmi

W busie szkolnym opiekę nad dziećmi sprawuje opiekunka – pani Irena Ebelewicz. Rodzice, którzy zgłoszą swoje dzieci do transportu, otrzymają jej numer telefonu komórkowego. Opiekunka przyjmuje dzieci do busa, pilnuje, żeby jechały spokojnie i bezpiecznie oraz oddaje dzieci pod opiekę rodziców lub osób przez nich upoważnionych (proszę dane tych osób wpisać do zgłoszenia oraz umieścić w agendzie – str. 2)

W tym roku będzie kursował nowy bus, dlatego bardzo prosimy o wytłumaczenie dzieciom zasady nie spożywania posiłków wewnątrz pojazdu oraz utrzymania porządku w busie: buty trzymamy na podłodze, oparcia nie służą do rysowania kredą, a śmieci zabieramy ze sobą.

UWAGA: Rodzice powinni być na przystanku przynajmniej 5 minut przed podaną godziną odjazdu – bus nie czeka na spóźnionych, a po południu dzieci nieodebrane na swoim przystanku jadą dalej – do przystanku końcowego.

1. Koszt:a. Abonament miesięczny jest doliczany do noty finansowej. Kwota abonamentu jest wyliczona jako suma kosztów rocznych transportu, podzielona na 10 równych miesięcznych części. Zrezygnować z transportu można zgłaszając to Fundacji (mailowo) z miesięcznym wyprzedzeniem (np. rezygnacja zarówno 10 listopada jak i 30 listopada skutkuje od 1 stycznia). Miejsca w busie przyznawane są w pierwszej kolejności dzieciom jeżdżącym na trasie długiej w obie strony, w drugiej kolejności dzieciom jeżdżącym w jedną stronę. Przejazdy jednorazowe będą możliwe w miarę wolnych miejsc. W nowym busie jest tylko 19 miejsc dla dzieci, dlatego o możliwości korzystania z busa decyduje kolejność zgłoszeń.b. Koszty przejazdów – ze względu na wyższe koszty wynajęcia busa, w tym roku musieliśmy podnieść opłaty. Zarząd Fundacji dokona w grudniu analizy rzeczywistych kosztów transportu, co może skutkować zmianą wysokości opłat.

Abonament miesięczny (w obie strony),

z przystanku:

Opłata [zł]
Fort Colomb 230
Św. Wojciech 220
Śródka 200
między placówkami 150

abonament miesięczny (w jedną stronę),

z przystanku:

Opłata [zł]
Fort Colomb 180
Św. Wojciech 170
Śródka 150
między placówkami 110

jednorazowy przejazd 12

1. Zapisy

Aby zapisać dziecko (dzieci) do transportu, proszę wysłać zgłoszenie na adres: sekretariat@skrzydla.edu.pl podając następujące informacje:

• imię i nazwisko dziecka,
  • do której placówki uczęszcza (Szkoła „S”, Szkoła „H”, Przedszkole),
  • gdzie wsiada i wysiada rano,
  • gdzie wsiada i wysiada po południu,
  • kto jest upoważniony do odbioru dziecka,
  • czy zgadzacie się Państwo na samodzielny powrót dziecka z przystanku do domu?