W pierwszym tygodniu września, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić początek roku szkolnego i rozpoczęcie przygody w szkole, klasa I udała się na wycieczkę do Starego Zoo w Poznaniu. Wiele emocji sprawiła już sama podróż autobusami i tramwajami komunikacji miejskiej, a przekroczenie bramy zoo spowodowało ogólny wybuch radości. Dziewczynki rozbiegły się na wszystkie strony parku – chciały jak najszybciej zobaczyć każde zwierzątko.

Gdy pierwsze emocje opadły udałyśmy się do pawilonu zwierząt zmiennocieplnych, w którym mieszkają warany z Komodo oraz inne egzotyczne gatunki płazów (np. jaskrawo ubarwione drzewołazy czy gigantyczne żaby – kurczaki górskie), barwne ryby raf koralowych, kajmany okularowe, kilkumetrowe pytony tygrysie czy jadowite jaszczurki. Wszystkie bardzo nam się podobały, choć czasem były trochę straszne.

Po wyjściu z pawilonu odwiedziłyśmy jeszcze małpki, lemury, ptaszki itp. Najbardziej zauroczyła nas mała czarna owieczka.

Na koniec pobawiłyśmy się trochę na placu zabaw i w świetnych humorach wróciłyśmy do szkoły na obiadek.

Galeria – ZOO