W miniona sobotę w czasie Święta Sternika i Akademii Familijnej specjalną teatralną niespodziankę, adaptację „Czerwonego Kapturka” przygotował dla nas „Famuła” – Teatr Rodziców i Nauczycieli Szkół Fundacji Sternik – Poznań. Przedstawienie było pełną humoru lekcją o mądrym wykorzystaniu wolności. Towarzyszyła mu bardzo rodzinna atmosfera radości i wspólnej dobrej zabawy! Świetnie bawiła się nie tylko nasza publiczność, ale również sami aktorzy. A oto co mówili później o swoim występie:
„Udział w przedstawieniu pozwolił uwierzyć mi we własne możliwości.
Występowałam dla moich dzieci, aby pokazać im, że można przekroczyć swoje ograniczenia. Jeśli ktoś zadałby mi pytanie „Czy było warto?” odpowiedziałabym „Było warto!”
„Po przedstawieniu Franek, mój 4.5-letni synek, w samochodzie powiedział: Ten teatr był dzisiaj po to, żeby dzieci zobaczyły, że rodzice się dla nich starają”
„Super czas! Być razem z ludźmi, którym się chce, dla których nie ma nic niemożliwego! To naprawdę ogromna wartość naszego Sternika!”
(fot. Maria i Artur Korbacz)