W czwartek 27 marca Jeżyki, Koziołki i Niedźwiadki wybrały się na całodzienną wycieczkę na Pokazy Wielkanocne do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Atrakcji było co niemiara!

Pobyt rozpoczął się od interaktywnego przedstawienia pt. „Poszukiwanie wiosny”, w trakcie którego dzieci udawały różne zwierzęta, tańczyły i śpiewały. Następnie dzieci skorzystały z kącika śniadaniowego, gdzie się posiliły i wypiły ciepłą herbatkę. Gdy brzuszki były pełne dzieci przystąpiły do wykonywania kartek świątecznych, które zabrały ze sobą do domu. Na koniec  na dzieci czekała niesamowita atrakcja: udaliśmy się do obory – miejsca gdzie żyły różne zwierzątka. Można było je oglądać, wąchać a niektóre nawet głaskać! Największy entuzjazm wzbudziły: 6-dniowa kózka, krowa, koń  pociągowy, małe pisklęta i młode gęsi. Najmilsze futerko miał króliczek, który stał się ulubieńcem przedszkolaków.

Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola około 14:00 i zjadły syty obiadek.

AM

Szreniawa – galeria