Dnia 25.06.2014 uczennice ze Szkoły Podstawowej „Horyzonty” wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę.

Pierwszym przystankiem była wizyta w drukarni JM Stefko, gdzie dziewczynki mogły zobaczyć jak wygląda proces drukowania książek, ulotek i innych materiałów papierniczych. Przy okazji dostały od właściciela mały upominek – naklejki z bohaterami bajek Disneya.

Następnie uczennice udały się do Puszczykowa, gdzie zwiedziły Muzeum Arkadego Fiedlera – podróżnika. Mogły obejrzeć przedmioty przywiezione z całego świata: skóry węży, chrząszcze, pająki, krokodyle, instrumenty do komunikacji między sobą itp. Zwiedziły również Piramidę, która została zbudowana na wzór Piramidy Cheopsa, w której mogły podziwiać postaci bogów egipskich namalowanych na wnętrzach ścian. Największą jednak frajdą było zwiedzanie statku Santa Maria,  zbudowanego w skali 1:1 na wzór statku Krzysztofa Kolumba, którym w 1492 dopłynął do wybrzeży Ameryki Płn.

Później chwila przerwy na małe „co nieco” i powrót do szkoły.