Dnia 9 lutego 2013r. odbył się Bal Rodziców Przedszkola i Szkół Fundacji „Sternik” w Poznaniu oraz ich Przyjaciół. Wnętrza hotelu Jaśmin w Owińskach pomieściły ponad 80 osób. Do tańca grał nam zespół ABband w czteroosobowym składzie.

 

Tegoroczny bal, jak każdy z dotychczasowych, rozpoczął się wspólnym odtańczeniem poloneza z figurami. Nauka figur poloneza to pierwsze radosne doświadczenie balowej nocy. W tanecznym orszaku przemaszerowaliśmy przez sale, korytarze i po schodach budynku. Wielu uczestników balu ze zdziwieniem odkryło, że polonez tańczony z figurami jest tańcem integracyjnym – każdy spotyka każdego i możliwa jest wymiana co najmniej serdecznych uśmiechów 🙂

Dalej taneczna noc potoczyła się w przewidywalnym balowym rytmie. Smaczne, obfite posiłki, świetna muzyka, rozkołysane lub skoczne rytmy, dobre towarzystwo, rozmowy, żarty, taniec, taniec, taniec… A dla zmęczonych lub spragnionych chwili ciszy możliwość relaksu na kanapach przed kominkiem, na którym przez całą noc płonął ogień.

Wspólnym doświadczeniem tego balu była także nauka i odtańczenie „belgijki”, czyli belgijskiego tańca narodowego. Taniec ten jest bardzo dynamiczny, skoczny. Ktoś żartował, że stanowi doskonałą zaprawę przed wyjazdem na narty.

Balowa noc zakończyła się o 3 nad ranem, gdy ostatni goście opuścili salę hotelu Jaśmin. Pozostawiła po sobie rozkołysane wspomnienia wspólnej zabawy, radości, bliskości, wyjątkowego piękna strojów pięknych pań i eleganckich panów. Została po niej również niebagatelna kwota 1800zł, która połączona z pieniędzmi wcześniej zebranymi, umożliwi nam wyposażenie przedszkolnego placu zabaw w sprzęty, które dadzą radość także naszym dzieciom.

SAM 0673