W poniedziałek 26.10.2015 przedszkolaki z Horyzontów wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Dzieciństwo bez próchnicy”. Dzieci odpowiadały na różne pytania dotyczące higieny jamy ustnej, obejrzały film z królikiem Pimpusiem, opowiadającym o tym, jak ważne jest regularne mycie ząbków i nie podjadanie słodyczy między posiłkami, a także dowiedziały się jak zapobiegać powstawaniu na zębach robaczków- próchniaczków.

Po teorii nadszedł czas na praktykę- każde dziecko przeszło lekcję prawidłowego szczotkowania zębów, a na koniec wszyscy otrzymali upominki- szczoteczkę i pastę do zębów oraz specjalną kolorowankę, z której po zakolorowaniu wszystkich kółek rodzice wytną medal z królikiem Pimpusiem w nagrodę za regularne mycie ząbków.