Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci mogły zaprezentować swojego ulubionego bohatera lub bajkę. Uczyły się dzięki temu sztuki autoprezentacji.
Dodatkowo każda grupa przygotowała „Bajeczną księgę”, której historia będzie tworzona przez dzieci. Wybrane przez n-kę dziecko zabiera „Bajeczną księgę” do domu i wspólnie z rodzicami wymyśla kolejny fragment bajki oraz samodzielnie wykonuje ilustrację.
Za każdym razem książka wraca do wychowawczymi i nauczycielka wyznacza kolejną chętną osobę. Książka krąży po domach przedszkolaków, a na koniec nauczycielka odczytuje bajkę i wspólnie z dziećmi wymyśla jej zakończenie…
Ten projekt ma na celu promowanie czytelnictwa, stworzenie okazji do twórczej ekspresji językowej i plastycznej oraz angażowanie rodziców do współpracy z naszym przedszkolem w ramach wspierania rozwoju naszych kochanych przedszkolaków.