W czwartek 12 marca Koziołki i Niedźwiadki brały udział w warsztatach wielkanocnych w Pamiątkowie – KIDS FARM. Cóż to była za wycieczka!! Na początku, odwiedziliśmy już znanych nam mieszkańców stajni: konie Arco, Dolly, kucyka Williamia, krówkę Milkę. Dzieci głaskały zwierzęta i słuchały o ich zwyczajach. Następnie, mieliśmy okazję być w zaczarowanym ogrodzie… Podziwialiśmy żyjące tam papużki, bażanty, kurki czubatki, króliczki, świnki morskie i inne. Na końcu spaceru, siedzieliśmy nawet na sianie! Po spacerku, poszliśmy zjeść ze smakiem drugie śniadanie. Sala w której jedliśmy była przepiękna, a dodatkowo czekały w niej na nas różne materiały do zdobienia własnego jajka. Gdy skończyliśmy jeść, ochoczo zabraliśmy się do pracy. Było kolorowanie, klejenie i ozdabianie. Zaangażowanie dzieci było ogromne! Jak się okazało najlepsze jednak wciąż było przed nami. Klej sechł, a gospodarze udali się z nami na polanę, gdzie szukaliśmy prawdziwych jaj zniesionych przez kury! Dzieci biegały z koszami w tą i z powrotem, radości nie było końca. Po tych wszystkich atrakcjach pożegnaliśmy się z gospodarzami i wróciliśmy do przedszkola na obiad.

20150312 102336