W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy czas intensywnych szkoleń. 🙂 Dzisiaj odbyło się szkolenie z dziecięcej matematyki wg prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, które poprowadziła nasza nauczycielka – wychowawczyni grupy Niedźwiadków pani Anna Nowak.
Zależy nam, aby nasze przedszkolaki lubiły w szkole matematykę i chętnie się jej uczyły.
Najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka, ponieważ stanowią one budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia i umiejętności.
Najlepsza nauka odbywa się oczywiście poprzez zabawę. Pani Ania zaprezentowała dawkę merytorycznej wiedzy oraz przykłady zajęć i pomoce, niektóre sama wykonała np. geoplan i tablicę do ćwiczenia rymów.
W szkoleniu wzięły udział nauczycielki przedszkola i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Skrzydła. 🙂