Magdalena Trepińska
Dyrektor Przedszkola 

Ukończyła kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych UAM i podyplomowo Administrację na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Następnie kiedy wiedziała, że jej dalszą drogą nie będzie praca naukowa tylko troska o rodzinę poszerzała swoje kwalifikacje w tym zakresie. Ukończyła przygotowanie pedagogiczne w Centrum Kształcenia Zawodowego Nauczycieli oraz podyplomowo Zarządzanie Oświatą na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Jest certyfikowanym mentorem i tutorem tutoringu rodzinnego oraz moderatorem kursów Akademii Familijnej. Mówi o sobie, że jest miłośniczką wychowania. W tym zakresie stara się wykorzystywać złoty wiek rozwoju dzieci, ale wierzy, że nawet w okresie „kamienia łupanego” można osiągnąć sukces. Jej pasją jest aktywny wypoczynek w towarzystwie męża Łukasza i dzieci: Janka, Antka, Jagny, Frania i Zosi. Poza tym relaksuje się przy muzyce, książkach, filmach, spektaklach teatralnych i operowych. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

magdalena.trepinska@horyzonty.edu.pl

Ewelina Nowak
wychowawczyni w grupie Jeżyków (3-latków)

Absolwentka studiów pedagogicznych I stopnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Ukończyła kurs sensoplastyki, wspierania rozwoju mowy i kreatywnych zabaw dla dzieci. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy dziećmi. Dotychczasowo pracowała w żłobku. Prywatnie bardzo lubi aktywnie spędzać czas z
rodziną, gotować i słuchać muzyki. Szczęśliwa żona i mama trzy letniego Leona.

ewelina.nowak@horyzonty.edu.pl

wychowawczyni grupy Zajączków (4-latków)

Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Magister edukacji wczesnoszkolnej z językiem angielskim. Ukończyła podyplomowe studia z logopedii i edukacji przedszkolnej. W Horyzontach pracuje od 2010 roku. W wolnych chwilach poszukuje nowych metod pracy z dziećmi oraz kreatywnych pomysłów na prowadzenie zajęć. Uwielbia powieści z dreszczykiem oraz filmy trzymające w napięciu.

marta.lochwinowicz@horyzonty.edu.pl

Anna Nowak
wychowawczyni grupy Pszczółek (5-latków) w Szczepankowie

Ukończyła Studia Podyplomowe na kierunku: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z kwalifikacjami nauczycielskimi w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Absolwentka Studium Podyplomowego: Przygotowanie do Życia w Rodzinie na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Po dziesięciu latach przerwy w pracy zawodowej postanowiła zrealizować pragnienie z lat młodości. Z myślą o pracy z dziećmi podjęła studia. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą trójki wspaniałych dzieci. Lubi rodzinne wycieczki rowerowe. Znajduje przyjemność w decoupage oraz w słuchaniu muzyki filmowej.

anna.nowak@horyzonty.edu.pl

Małgorzata Dziedzic
nauczycielka wspomagająca w grupie Jeżyków (3-latków)

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Magister Pedagogiki o specjalności Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka. Odkąd pamięta, jej marzeniem była praca z dziećmi. Z uwagą obserwuje rozwój podopiecznych i wspiera ich w nim. Chce rozwijać się w tym kierunku. Każdą wolną chwilę spędza z rodzinom. Interesuje się muzyką, a kiedy jest ładna pogoda wskakuje na rower lub rolki.

malgorzata.dziedzic@horyzonty.edu.pl

Magdalena Pawlaczyk
nauczycielka wspomagająca w grupie Zajączków (4-latków)

Absolwentka studiów magisterskich w zakresie rachunkowości w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jednak praca w tym zakresie nie była jej pasją. Chcąc realizować swoje zainteresowania ukończyła studia podyplomowe: „Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna" w Wyższej Szkole Milenium w Gnieźnie, a także studia podyplomowe: „Kompetencje edukacyjne w obszarze przedmiotów politechnicznych" na Wydziale Inżynierii Zarządzania na Politechnice Poznańskiej. Podjęła studia z filologii angielskiej ze specjalnością nauczycielską w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Jest uczestniczką licznych kursów organizowanych przez Polskie Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza. Swoje umiejętności muzyczne nabyte w Społecznym Ognisku Muzycznym w klasie fortepianu, chętnie wykorzystuje w codziennej pracy z dziećmi. W dzieciach ceni ich szczerość i naturalność. Prywatnie żona i mama dwójki wspaniałych dzieci: Joasi i Macieja.

magdalena.pawlaczyk@horyzonty.edu.pl

Klaudia Sell
nauczycielka wspomagająca w grupie Pszczółek (5-latków) w Szczepankowie

Absolwentka studiów pedagogicznych I stopnia Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, specjalność: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Wkracza na tą ścieżkę zawodową z plecakiem pozytywnej energii i cierpliwości. Prywatnie uwielbia podróże z bliskimi oraz odkrywanie nowych miejsc kulinarnych. Jej pasją jest tworzenie biżuterii z kamieni naturalnych. Lubi spędzać czasu na łonie natury i uwieczniać ją na fotografiach.

klaudia.sell@horyzonty.edu.pl

Magdalena Ławniczak
nauczyciel współorganizujący kształcenie

Absolwentka pedagogiki specjalnej o specjalności logopedia z kinezjologią edukacyjną. Aktualnie studentka trzeciego roku edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Uczestniczka wielu kursów z zakresu rytmiki i kreatywnego spędzania czasu z dziećmi. Wolontariuszka niepełnosprawnego chłopca z ramienia Stowarzyszenia Rozdaj Siebie. Pracowała jako opiekunka dziecięca oraz pomoc wychowawcy w przedszkolu. Szczęśliwa żona Piotra i mama Dominika i Nikodema. W wolnym czasie układa puzzle, haftuje i czyta książki.

magdalena.lawniczak@horyzonty.edu.pl 

Agnieszka Skinder-Fabicka
nauczycielka języka angielskiego na Dobrowita i Szczepankowie

Ukończyła pedagogikę UAM na specjalności edukacja elementarna i język angielski, a podczas studiów magisterskich poznawała tajniki animacji czasu wolnego i rekreacji ruchowej. Pasję do języka angielskiego rozwija u dzieci w wieku 1,5-6 lat w poznańskich przedszkolach. Zdobyła certyfikat językowy Cambridge – CAE oraz uczęszcza na kursy językowe i obcuje z żywym językiem w kontakcie z obcokrajowcami.

Pasjonatka chodzenia, szczególnie po górach. Na koncie posiada kilka szczytów Korony Gór Polski oraz 140 km Głównego Szlaku Sudeckiego. Z tego hobby zrodziła się też licencja pilota wycieczek, stąd w wolnych chwilach pracuje w sektorze turystycznym.

agnieszka.skinder@horyzonty.edu.pl

Joanna Kulińska
nauczycielka rytmiki na Dobrowita i w Szczepankowie

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie -instytut muzyki oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, gdzie odbyła studia podyplomowe z zakresu menedżer kultury. Swoją pracę zawodową rozpoczęła w agencji artystycznej, gdzie miała możliwość stworzenia własnego programu koncertów edukacyjnych Kraina Zielonej Nutki skierowanego do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Od 16 lat stale współpracuje z wieloma przedszkolami na terenie Poznania i okolic, prowadząc zajęcia umuzykalniające dla dzieci. Przez kilka lat była nauczycielem muzyki w Zespole Szkół Katolickich w Śremie oraz pracowała jako nauczyciel gry na instrumentach klawiszowych w Szkole Muzycznej Yamaha. Prywatnie jest żoną i mamą Ani i Jasia. Wolny czas spędza aktywnie z rodziną na łonie natury. Czas tylko dla siebie poświęca bez reszty swojej wieloletniej pasji jaką jest gra w amatorskiej lidze bilardowej.

joanna.kulinska@horyzonty.edu.pl

Marlena Szymczak
Sekretarz

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Politologia oraz Wyższej Szkoły Zawodowej kierunek Filologia Niemiecka. Kontynuowała kształcenie na studiach podyplomowych z zakresu pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej.

Wieloletnia wolontariuszka wolontariatu misyjnego, opiekun w Domu Dziecka w Tupizie (Boliwia).

Motto życiowe : „Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie” Rz 14,7

Uwielbia nowe wyzwania i nieustanny rozwój. Zafascynowana bezkompromisowością i kreatywnością dzieci postanowiła połączyć swoją drogę zawodową z najmłodszymi.

Wolny czas uwielbia spędzać aktywnie podróżując, poznając nowych ludzi i kontemplując piękno przyrody. 

sekretariat.przedszkole@horyzonty.edu.pl

Magdalena Leszczuk- Rugała
Neurologopeda, pedagog specjalny, teolog, nauczyciel akademicki.

Absolwentka logopedii klinicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, pedagogiki
specjalnej i teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i neurologopedii w
Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Prowadzi terapię dzieci z różnymi zaburzeniami w komunikacji językowej wynikających z całościowych
zaburzeń rozwojowych, niepełnosprawości intelektualnej, nieprawidłowej budowy i funkcjonowania
narządów mowy, wad genetycznych.
W pracy terapeutycznej kieruje się podejściem holistycznym, działania terapeutyczne planuje całościowo
kierując się potrzebami i możliwościami dziecka.
Wierzy, że jedyną drogą do rozwoju jest działanie, dlatego aktywnie poszerza swoją wiedzę na licznych
szkoleniach i kursach z zakresu logopedii i pedagogiki specjalnej.
Uwielbia być wśród ludzi i im pomagać.
Pochodzi z pięknego Podlasia.
Największa radość to mąż Paweł i dzieci – Alek i Amelka.
Lubi rodzinne wycieczki górskie, jazdę na rowerze, rodzinne spacery z psem i czytanie książek
biograficznych.

magdalena.leszczuk-rugala@horyzonty.edu.pl

Katarzyna Nowakowska
osoba odpowiedzialna za wydawanie posiłków

Cukiernik z pasji i wykształcenia. Radość sprawia jej pieczenie ciast dla rodziny i przyjaciół. Przyjemność sprawia jej praca z dziećmi, zaś wolny czas chętnie spędza nad jeziorem. Prywatnie szczęśliwa mama Julki i żona Przemka.

Anna Masłowska
osoba odpowiedzialna za porządek i sprzątanie pomieszczeń.

Ekonomista z wykształcenia, lecz najbardziej odnajduje się w otoczeniu dzieci, które w jej życiu są wszechobecne. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama dorosłego syna. Wolny czas spędza z rodziną, najchętniej w otoczeniu przyrody na wycieczkach pieszych i rowerowych, a także „z igłą w ręku" haftując.

Anna Malewska
psycholog

Absolwentka psychologii wychowawczej i klinicznej UAM w Poznaniu, terapeuta, certyfikowany coach, realizator „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu diagnozy i terapii. Ma długoletnie doświadczenie praktyczne w diagnozie i terapii dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także w szkoleniach i warsztatach rozwoju umiejętności wychowawczych rodziców i nauczycieli. Praca psychologa to nie tylko jej zawód, ale powołanie, zamiłowanie i tradycja rodzinna. Dobiera metody wspomagania rozwoju i terapii indywidualnie do dziecka i jego rodziny. Z Projektem Sternika związana od 2007 roku. Jej największym szczęściem jest Rodzina: mąż Sławek, córka oraz trzech synów i synowe.  Wolniejszy czas chętnie poświęca na wycieczki rowerowe i piesze po terenach płaskich i górzystych.

anna.malewska@horyzonty.edu.pl