Hello, do you have a pet?
W ostatnim tygodniu kwietnia, nasze przedszkolaki odkrywały świat pets, czyli domowych zwierząt (dog, cat, fish, bird, mouse, rabbit). Miały okazję wcielić się w niektóre z nich. Ucząc się piosenki Do you have a pet? poznały nie tylko nazwy zwierząt ale również ich odgłosy.

Dużą popularnością wśród wszystkich grup wiekowych cieszyła się zabawa Feed the pet, gdzie doskonaliliśmy liczenie w zakresie 6, a także koordynację wzrokowo-ruchową i małą motorykę. Ćwiczyliśmy umiejętność słuchania podczas historyjki obrazkowej Can I have a pet?, która w grupie Koziołków zaowocowała zabawą dramową. Jeżyki uczestniczyły w robieniu akwarium ze słoika dla naszej rybki, Koziołki budowały z wafli budę dla psa (kernel for a dog) oraz klatkę dla królika (cage for a rabbit). Niedźwiadkom najbardziej spodobała się zabawa w Dog owner, czyli opiekuna psa. Pięciolatki miały również okazję poćwiczyć umiejętności komunikacji. Zadanie polegało na tym, aby zapytać kilkoro dzieci (obu płci), czy mają zwierzątko domowe oraz odpowiednio zaznaczyć odpowiedź w tabelce. np. Do you have a fish?
W maju kontynuujemy Animals theme. Dokąd tym razem zabiorę nasze przedszkolaki dowiecie się niebawem:)