W ramach naszego projektu „Poznajemy kulturę różnych krajów” w maju przeniesiemy się do Hiszpanii. Dzisiaj jednak na chwilę powrócimy jeszcze wspomnieniami do naszej ostatniej podróży, którą odbywaliśmy po Ukrainie.

Z tej okazji do naszego przedszkola przyszli rodzice Samiry. Opowiadali o tym pięknym kraju, o panujących zwyczajach. Dzieci miały okazję zobaczyć elementy stroju ludowego (bluzka i wianek). Ukraińskie dziewczęta wyplatają wspaniałe wianki z żywych kwiatów.
Pan Asad wytłumaczył dzieciom co oznaczają kolory na fladze. Niebieski to kolor nieba, a żółty to kolor dojrzałego zboża, które rośnie na ogromnych powierzchniach ukraińskiej ziemi.
Pani Nadia przygotowała dla dzieci prezentację z dużą ilością pięknych zdjęć, na których przedstawione byłe ciekawe miejsca, zabytki, zwyczaje Ukrainy.
Bardzo dziękujemy! 🙂