GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

Dzięki współpracy wielu zaangażowanych Rodziców udało się pozyskać nową siedzibę dla naszego przedszkola. Nasz nowy adres to : ul. Szczepankowo 131, Poznań

OD JAKIEGO WIEKU PRZYJMOWANE SĄ DZIECI?

 Uważamy, że ważna jest samodzielność emocjonalna dziecka – gotowość do oderwania się od domu, najbliższych, aby móc czerpać radość z przebywania wśród innych dzieci. Istotne jest, aby dziecko próbowało samodzielnie jeść, starało się ubrać, sygnalizowało potrzebę toalety. Generalnie dzieci osiągają taką dojrzałość ok. 3 roku życia. Jednak to rodzice najlepiej znają swoje pociechy i jeśli uważają, że ich dziecko jest gotowe do włączenia się do grupy przedszkolnej choć jeszcze nie ukończyło 3 lat – serdecznie zapraszamy.

W JAKICH GODZINACH SĄ OTWARTE „HORYZONTY”?

W dni powszednie od 7:30 do 17:00. Czas między 7:30 a 8:30 oraz 15:30 a 17:00 to czas indywidualnych zabaw świetlicowych w obecności nauczyciela; a także czas na indywidualne rozmowy z dzieckiem.

JAKI JEST DZIENNY PLAN ZAJĘĆ?

Programowe zajęcia w odpowiedniej dla wieku grupie przedszkolnej rozpoczynają się o 8:30. Początek dnia to: modlitwa, kalendarz pogody, przypomnienie zasad i nawyków; wierszyki, zagadki i zabawy paluszkowe. Potem następują, trwające ok. 10 min., zajęcia z bitami (obrazkowe, imion, globalnego czytania, matematyczne). Czas na śniadanie poprzedza zabawa – ćwiczenie ruchowe. Po śniadaniu cztery razy w tygodniu są zajęcia z jęz. angielskiego; trzy razy zajęcia rytmiczne. Potem jest czas na czytaną bajkę, zajęcia plastyczne i ubrane w fabułę ćwiczenia psychomotoryczne (np. sala jest oceanem, a dzieci rybami-i czołgają się, falują, wyskakują nad wodę…). Przed wyjściem na podwórko lub spacer następują jeszcze zabawy w dziecięcą matematykę (segregowanie, łączenie, etc.) i układanie tangramu. Przerwa na świeżym powietrzu trwa ok. 1h. Po powrocie ze świeżego powietrza czas na obiad. Po obiedzie dla dzieci młodszych – dłuższy czas na drzemkę, starszaki mają kąciki zainteresowań, np. plastelina, kolorowanki, labirynty. Ok. godz. 15 wspólna modlitwa na koniec dnia i czas na podwieczorek. O 15.15 wychowawczyni sprowadza dzieci do świetlicy gdzie czekają na Rodziców.

CZY REALIZOWANA JEST DIETA DLA DZIECI ALERGICZNYCH?

Obecnie współpracujemy z firmą cateringową kuchnia.cateringowa www.kuchniacateringowa.pl, która realizuje posiłki dietetyczne dla dzieci o szczególnych wymaganiach. Rodzice dzieci alergicznych proszeni są o pisemną informację, jakich produktów dziecko nie może spożywać, a firma przygotowuje posiłki odpowiednie dla każdego dziecka.