We wtorek 21 listopada dzieci z grupy Pszczółki przy nieocenionym wsparciu Mam udały się komunikacją miejską na os. Rusa, gdzie przy parafii św. Łukasza Ewangelisty występuje Teatr Droga im. Jana Pawła II.

Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. Parasol, które opowiadało o miasteczku, gdzie w czasie deszczu ludzie na ulice wychodzili wyłącznie z czarnymi lub szarymi parasolami. Pewnego dnia w miasteczku pojawił się nieznajomy, który wędrował z kolorowym parasolem. Udało mu się przekonać pewną mieszkankę smutnego miasteczka, że warto zrobić coś dobrego pomimo odczuwanego strachu. Odwaga w życiu codziennym jest potrzebna każdemu z nas. O tym właśnie miały okazję przekonać się nasze przedszkolaki. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy na temat pracy w teatrze, jak aktorzy przygotowują się do przedstawień, kto i co jest potrzebne, aby można było obejrzeć spektakl. Dla dzieci przygotowane były również warsztaty podczas których każdy mógł wykonać swój piękny i kolorowy parasol.