Kolejnym zawodem, który poznaliśmy był KOWAL ARTYSTYCZNY💪🔨⚒. Tacie Klary udało się przynieść do przedszkola baaardzo dużo potrzebnych narzędzi do jego pracy. Poznaliśmy różne młoty i młotki oraz dowiedzieliśmy się jak wykonać miecz ze „stalowej plasteliny”. Największe wrażenie na dzieciach zrobił wieeeeeelki młot, ale jak się okazało dzieci miały w sobie tyyyyle krzepy po obiedzie, że podniosły go z drobną pomocą bez problemu 🙂 Dowiedzieliśmy się, że dawniej na wioskach dentystą był właśnie kowal… I że kowal nie tylko robił dla rycerzy tarcze i zbroje, ale także potrafił im wyrywać zęby. Dzieci zgodnie stwierdziły, że jednak dużo lepiej jest je cierpliwie codziennie myć zęby, niż wyrywać. To był super pokaz!