Pierwszym zawodem, który dzisiaj poznaliśmy był LEKARZ. Mama Kalinki opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała róże narzędzia, których używa badając pacjentów. Przedszkolaki mogły zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać wzrok przy pomocy tablicy Snellena, posłuchać jak bije ich serduszko i dowiedziały się, że patyczki, które wyglądają jak od lodów służą do badania gardła😀Dzieci usłyszały też wiele ciekawostek w jaki sposób mogą dbać o swoje zdrowie, np. o używaniu mydła do mycia rąk przekonały się robiąc doświadczenie z wodą, pieprzem i kropelkami tego zbawiennego płynu, który zmywa wszelki brud i bakterie🧐. Na koniec dnia dzieci samodzielnie wykonały stetoskopy, które zabiorą do domu by zbadać swoje misie i laleczki😀Lekarz to bardzo pożyteczny zawód a jego praca służy wielu ludziom!