W piątek 5 września klasy 2 i 3 wybrały się na pierwszą w tym roku wycieczkę. Celem tej wyprawy była  stuletnia, poznańska Palmiarnia. Była tez okazja przypomnieć sobie jak podróżuje się miejskimi środkami  lokomocji, jak należy się w nich zachować, kiedy i komu ustąpić pierwszeństwa.

Pogoda nam dopisywała. Było słonecznie, ciepło a nawet bardzo ciepło…  Ku zdziwieniu  dziewczynek w palmiarni przywitał je podobny klimat, choć nieco bardziej wilgotny. Podziwiały więc różnorodność roślin, kwiatów a nawet ryb i płazów. Najwięcej jednak czasu spędziły przy akwarium z karpiami, które wygłodniale jakby czekały tylko na ich wizytę. Gdy już rybki zostały nakarmione był czas, by samemu się pokrzepić i odpocząć przed powrotem do szkoły. I tu z pomocą przyszedł nam piękny Park Wilsona z wystarczającą dla wszystkich ilością ławeczek i zacienionych alejek.  Natomiast w oczekiwaniu na środki transportu uczestniczki wyprawy  dzieliły się c swoimi spostrzeżeniami i obserwacjami.

 

Galeria