28 marca 2014 roku uczennice Szkoły Podstawowej Horyzonty wzięły udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego. Konkurs pod nazwą Młody Lingwista został zorganizowany przez Wiedzę i Edukację mieszcząca się przy ulicy Żytniej w Warszawie. W konkursie powyższym wzięło udział 8 uczennic. Konkurs był przeznaczony dla klasy III . Z powodu choroby trzy uczennice z klasy III nie mogły wziąć udziału, dlatego w zastępstwie bez żadnego przygotowania poproszono uczennice klasy II.

Przyjrzyjmy się następującym zestawieniom wyników:

Ogólna liczba uczestników z j angielskiego – 5460

Miejsce szkoły w zestawieniu ogólnopolskim – 45 z 278

Miejsce szkoły w województwie (wielkopolskie) – 3

Koordynatorem konkursu i przygotowaniem klas III zajęła się nauczycielka języka angielskiego Agnieszka Janczak.