Projekty przedszkolne 2020/2021

Poznajemy kulturę różnych krajów

W każdym miesiącu wraz z naszymi przedszkolakami podróżujemy po jednym kraju. Projekt realizowany jest w piątki. Ma na celu przybliżyć przedszkolakom zwyczaje i kulturę z innych krajów. Przedstawiamy naszym przedszkolakom co jest takiego charakterystycznego dla danego kraju, jakie są popularne potrawy, tańce, sporty, jakie postaci wiążą się z danym krajem. Przystrajamy wtedy nasze przedszkole w barwy związane danym krajem, zamieszczamy adekwatne elementy, zdjęcia itp. Do projektu włączamy też chętnych rodziców, którzy mogą podzielić się z dziećmi swoją wiedzą lub przygotować coś tematycznego. Przygotowywaliśmy już pyszną pizzę, piekliśmy precelki i częstowaliśmy się słodkościami z rogu obfitości, nauczyliśmy się kilka tańców.  Dotychczas odwiedziliśmy Włochy, Niemcy, miasta w Polsce, Ziemię Świętą, Wielką Brytanię. Przed nami podróż na Ukrainę, do Nowej Zelandii i kolejne kraje niespodzianki.

Tydzień zawodów

W tygodniu od 15 marca będziemy realizować projekt dotyczący pracy. Chcielibyśmy przybliżyć przedszkolakom  różne zawody pokazując jednocześnie wartość każdej pracy. Jak co roku rodzice mogą prezentować swoje zawody w naszym przedszkolu. Można zgłaszać się do wychowawczyń grup. Zwieńczeniem tego tygodnia będzie dzień 19 marca – Święto Świętego Józefa – najlepszego rzemieślnika! Chcemy świętować ten dzień, szczególnie w roku Świętego Józefa.

Tato moim bohaterem

W ramach projektu zapraszamy chętnych ojców, aby podzielili się w grupie swojego dziecka swoimi talentami, pasjami, umiejętnościami. Projekt ma na celu zaangażować ojców w życie przedszkola. Dzieci są bardzo dumne, kiedy ich tata przychodzi do grupy. Jest to w rezultacie wspólna radość wszystkich dzieci i samych ojców.  Mamy wielu chętnych tatusiów. Dotychczas nasi ojcowie opowiadali o swojej pasji do samochodów, malarstwa, teatru, książek, sportu. Jeden tato, który jest fanem robótek ręcznych wykonała wraz z grupą swojego syna przepiękny karmnik dla ptaków.

W zdrowym ciele zdrowy duch

W naszym przedszkolu dbamy o integralny rozwój dziecka, który zawiera 5 sfer (rozum, wolę, emocje, duch i ciało). W tym projekcie chcemy odnieść się do wszystkich tych sfer. Będą to dni, w których mamy zaplanowaną olimpiadę sportową związaną z ruchem na świeżym powietrzu, ale też z grami logicznymi, programowaniem, warsztaty kulinarne. Z pewnością będzie to pobudzenie wszystkich komórek, ćwiczenie siły woli, radzenia sobie z emocjami, ważny też będzie duch sportowy i współdziałanie w grupie. Pomyślimy też co warto zjadać, aby być zdrowym i silnym.