Projekty przedszkolne 2022/2023

Tato moim bohaterem / “Poczytaj mi tato”
W ramach projektu zapraszamy chętnych ojców, aby podzielili się w grupie swojego dziecka swoimi talentami, pasjami, umiejętnościami. Projekt ma na celu zaangażować ojców w życie przedszkola. Dzieci są bardzo dumne, kiedy ich tata przychodzi do grupy. Jest to w rezultacie wspólna radość wszystkich dzieci i samych ojców.  Mamy wielu chętnych tatusiów. Dotychczas nasi ojcowie opowiadali o swojej pasji do samochodów, malarstwa, teatru, książek, sportu. Jeden tato, który jest fanem robótek ręcznych wykonała wraz z grupą swojego syna przepiękny karmnik dla ptaków.


Projekt “Mamy talenty – talenty mamy”
Wznawiamy również kolejny projekt w naszym przedszkolu, na która zapraszamy mamy. Chętne mamy mogą przyjść do grupy swojego dziecka i zaprezentować swoje talenty: np. muzyczne, kulinarne, plastyczne, rękodzieło itd. Tak jak w przypadku projektu “Tata moim bohaterem” prosimy, aby przyjście mam do grup uzgadniać z wychowawczyniami.

Tydzień zawodów
W tygodniu od 15 marca będziemy realizować projekt dotyczący pracy. Chcielibyśmy przybliżyć przedszkolakom  różne zawody pokazując jednocześnie wartość każdej pracy. Jak co roku rodzice mogą prezentować swoje zawody w naszym przedszkolu. Można zgłaszać się do wychowawczyń grup. Zwieńczeniem tego tygodnia będzie dzień 19 marca – Święto Świętego Józefa – najlepszego rzemieślnika! Chcemy świętować ten dzień, szczególnie w roku Świętego Józefa.