Kierując się wyborem przedszkola dla naszych dzieci braliśmy pod uwagę kilka aspektów, między innymi to, aby to w jaki sposób wychowujemy dzieci i jakie wartości chcemy im przekazać było kontynuowane w przedszkolu, a następnie w szkole. Placówki Sternika idealnie wpisują się w nasz model wychowawczy, dodatkowo są oparte o wartości chrześcijańskie, które są bliskie naszym sercom. Ponadto znaleźliśmy tu wielu przyjaciół - innych rodziców przedszkolnych, z którymi budujemy relacje również poza murami przedszkola. Niezwykle ważne jest dla nas zaangażowanie kadry nauczycielskiej i Pani dyrektor oraz ciągła wymiana informacji zarówno radosnych jak i niepokojących i wspólne rozwiązywanie problemów dzięki opiekunowi rodziny- tutorowi. Jesteśmy przekonani, że wybierając przedszkole Fundacji Sternik dokonaliśmy najlepszego wyboru dla naszej rodziny 🙂
Joanna i Łukasz Kołodziej
Wybór przedszkola dla naszych dzieci był dla nas bardzo ważny. Jako katolicy szukaliśmy bezpiecznej placówki wychowawczej, w której dzieci będą rozwijały się zgodnie z założeniami pedagogicznymi, ale przede wszystkim będą wolne od ideologii gender. Na szczęście jesteśmy świadomi wprowadzanej po cichu tej ideologii do państwowych placówek, dlatego też nie braliśmy ich od początku pod uwagę. Wielu naszych znajomych oraz przyjaciół rodziny polecało nam placówki Sternika. Świadomość kompetencji pedagogów oraz indywidualna opieka nad rodzinami (tuttoring) jest wspaniałym standardem wprowadzonym przez Fundację Sternik we wszystkich jej jednostkach. Rodzinna atmosfera, dająca oparcie dla nowych rodzin wspomaga proces adaptacji nowego dziecka jak i jego członków rodziny. Wszelka przejrzystość zajęć, oferta zajęć dodatkowych, pełnowartościowe posiłki są dopełnieniem naszych oczekiwań wobec Przedszkola Horyzonty.
p. Kruszona
Ze Sternikiem jesteśmy związani już prawie 6 lat! Szukaliśmy wartościowego miejsca, w którym nasze Dzieci będą miały bardzo dobrą opiekę. Poznaliśmy wiele wspaniałych rodzin, zaangażowanych w budowanie relacji ze swoimi Dziećmi. Cieszymy, że nasza Córka chodzi do przedszkola Horyzonty. Dzięki nawykom, nad którymi pracuje na co dzień, staje się coraz bardziej samodzielna
p. Lipińscy
Nasza córka uwielbia chodzić do przedszkola a my jesteśmy spokojni, że jest pod opieką najlepszych nauczycielek z powołania, pełnych pasji i życzliwości. Tutoring - szczegółowa obserwacja indywidualnego dziecka pomaga zobaczyć i zrozumieć z czym dziecko radzi sobie najlepiej a w jakich sferach wymaga jeszcze pomocy. Wzajemna komunikacja i współpraca miedzy domem a przedszkolem w zintegrowany sposób wspiera rozwój naszego przedszkolaka. Praca nad wartościami, cnotami i nawykami, sprawia ze nasza córka rozwija się nie tylko w obszarze sensoryczno-intelektualnym ale także emocjonalno-duchowym. Jesteśmy zachwyceni naszym przedszkolem i nie zamienilibyśmy go na żadne inne! 🙂
p. Billert
Przedszkole Horyzonty jest miejscem przyjaznym dla dzieci, które otacza opieką nie tylko dzieci ,ale i całą rodzinę. Spotykamy tu zaangażowanych ludzi z pasją ! Zadowolenie naszej córki tylko potwierdza ,że to był dobry wybór.
p. Michalscy
O "Horyzontach" wspomnieli nam przyjaciele. Z ciekawości więc przedszkole odwiedziliśmy. O idei "Sternika" opowiadała nam Pani Wicedyrektor, osoba od której biło ciepło. Zachwyciło nas to, że "Horyzonty" mają plan dla naszych dzieci a realizując go w przedszkolu myślą o dorosłości. "Każdy chciałby, żeby lekarz byli kompetentny, informatyk pracowity, a nauczyciel zorganizowany. Kto nie pragnie, żeby jego dziecko w przyszłości było hojne, pewne siebie, wrażliwe, radosne, odpowiedzialne i kochające Boga?" - Te słowa nas ujęły. My też chcieliśmy! Wszystko jednak, jak się okazuje, zaczyna się od "złotego wieku" przedszkolnego. Wtedy dzieci ćwiczą "dorosłość" wykonując obwiązki, budują nawyki, ćwiczą się w cnotach, radości i pracowitości niezbędnych w kolejnych etapach rozwoju. W "Horyzontach" to wiedzą i czujemy, że nasze dzieci są tu ważne nie tylko "w teorii" ale bardzo konkretnie - mamy tutora, który je obserwując pomaga nam w wychowaniu i edukacji. Było to 10 lat temu. Dzisiaj nasza córka jest w ósmej klasie, a przedszkole kończy właśnie nasza czwarta pociecha. Wiemy, że nie mogliśmy lepiej trafić.
p. Jaśkowscy