Wir fahren nach Deutschalnd! W październiku z naszymi przedszkolakami wyjeżdżamy do Niemiec🇩🇪🇩🇪🇩🇪
W środę wybraliśmy się tam z panią Igą. Na początek nauczyliśmy się kilku grzecznościowych zwrotów, spojrzeliśmy na mapę i trasę przejazdu z naszego przedszkola na ul Dobrowita do Berlina, wybraliśmy jeden z markowych niemieckich samochodów i ruszyliśmy…
W Bawarii odwiedziliśmy zamek Neuschweinstein, który nazywany jest „zamkiem z bajki” i przy tej okazji przypomnieliśmy sobie baśń braci Grimm Schneewitchen, czyli Królewnę śnieżkę. W drodze zatrzymaliśmy się na Bratwurst mit Kartoffelnsalad (pieczoną kiełbasę z sałatką
ziemniaczaną) i żellki Haribo „złote misie”. Z Bawarii pochodzi też papież Benedykt XVI i o Nim sobie porozmawialiśmy.
Na zakończenie wyruszyliśmy daleko na Północ do miasta Szlezwik. Tam w dzielnicy rybackiej mogliśmy poznać prawdziwych Rybaków z Holmu.
Zabawiliśmy się w „rybaku, rybaku, jaka głęboka jest woda” i na zakończenie naszego spotkania z Schultutte (którą w Niemczech dzieci dostają tradycyjnie w pierwszy dzień szkoły lub przedszkola) poczęstowaliśmy się małą słodkością.
Tschüss!